сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Љубов и секс

Интересни знаци кои покажуваат дека сте заљубени, иако не си признавате

Интересни знаци кои покажуваат дека сте заљубени, иако не си признавате

Секој од нас наидува на љубовта, а понекогаш тоа се случува на неочекуван начин. Понекогаш сме во врска и веќе ни е јасно дека сме заљубени, но често станува збор за личност со која веќе сме пријатели или колеги и едноставно некои нешта не ги забележуваме.

Ова се знаците кои покажуваат дека сме заљубени, иако не признаваме.

Тој/таа е првата личност која ја замислувате кога некој околу вас ќе спомене нешто за љубовта или бракот.

Сакате постојано да сте во контакт со нив преку пораки, повици, социјални медиуми или пак физички.

Се трудите да изгледате убаво кога ќе се сретнете со нив.

Се обидувате да им се допаднете на нивните пријатели/родители.

Љубоморни сте на луѓето кои поминуваат премногу време со таа личност.

Го паметите нивниот роденден и веќе отсега знаете што ќе им купите.

Со нив уживате и кога правите досадни нешта, бидејќи поважно ви е времето поминато со нив.

Ги знаете нивните маани, но тие ви изгледаат сосема совршено.

Им пишувате „добра ноќ“ или „добро утро“.

Си ја замислувате иднината со нив.

Им смислувате слатки имиња/надимаци.

Коронавирус