петок, 3. декември 2021. Вести денес: 138
home Љубов и секс

Хороскопот никогаш не греши: Овие четири хороскопски знаци повеќе сакаат орален секс и обожуваат да го видат партнерот на колена

Хороскопот никогаш не греши: Овие четири хороскопски знаци повеќе сакаат орален секс и обожуваат да го видат партнерот на колена

Се е дозволено во сексот и војната, зарем не?  И поради тоа не треба да се прашувате зошто некој сака некоја поза или пак орален секс, додека вие тоа не го практикувате.

Едно е сигурно, овие четири хороскопски знаци повеќе обожуваат орален секс наместо обичен.

Лав:

На лавот му е битно да остане сакан, но и вие да осетите дека ве сака. Ова знак кој максимално ужива и добро функционира во пар, а поради тоа никогаш не се сами. Покрај тоа лавовите сакаат да се пофалат на партнерите дека се подготвени на секакви фантазии во креветот. Бидејќи се работи за огнен знак многу е самосвестен и упорен и сака да биде во центарот на вниманието. Кога се работи за оралниот секс тие им се препуштаат на партнерите.

Близнаци:

Како знак кој комуницира, близнаците секогаш го користат убедувањето и имаат специјален дар за тоа. Поради тоа што се брзи на јазик, тие се спремни да го задоволат партнерот орално, него да имаат обичен секс и да бидат задоволни. Близнаците се полни со љубов, но и со авантуристички дух, па се подготвени да продадат секаков вид на сексуален однос кој постои на земјата.

Девица:

Покрај работите да ги прават на своја рака, па дури и да се задоволуваат самите себе си, девиците сакаат некој да си поигра со нив орално. Тие понекогаш се и премногу критични, но знаат што точно сакаат, а во сексот поставуваат високи цели, па на нивниот партнер  честоим е тешко да ги задоволат.

Скорпија:

Скорпиите се познати по својот голем сексуален нагон, но без обѕир на се тие знаат да пружат најголема љубов од сите знаци, а кога ќе дојде до сексуалниот чин тие сакат работите да им ги препуштите во нивни раце. Скорпиите сакаат партнерите да ги видат на колена и да го прават она што тие најмногу го посакуваат- орално да ги задоволат.

Коронавирус