сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Љубов и секс

Го зголемува ЛИБИДОТО кај ЖЕНИТЕ: Оваа НАМИРНИЦА ги регулира проблемите на болните односи и СУВОСТА

Го зголемува ЛИБИДОТО кај ЖЕНИТЕ: Оваа НАМИРНИЦА ги регулира проблемите на болните односи и СУВОСТА

Помага и во менопауза.

Карито е зачин што стана многу популарен меѓу домаќинките во Македонија во последниве години. Она што можеби не сте го знаеле е дека е многу добар за жени кои се во менопауза и имаат разни нарушувања. Покрај тоа, студиите покажаа дека овој зачин е многу добар за подигнување на либидото кај жените.

Според истражувањето, жените кои користеле 500 милиграми дневно имале значително зголемување на либидото.

Се покажа дека жените кои имале проблеми со сувост и болка во вагината за време на сексот, повеќе немале слични нарушувања или други отежнувачки околности за време на сексуалниот однос.

Овој зачин е клучен за балансирање на хормоните, поточно тестостеронот, кој е клучен за растот на желбата за секс, а исто така ја стимулира влажноста и циркулацијата.

Коронавирус