понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 166
home Љубов и секс

ГИ ЗАБЕЛЕЖУВАТЕ ЛИ ОВИЕ ЗНАЦИ ВО ВАШИОТ КРЕВЕТ? Еве како мажот води љубов кога е заљубен

ГИ ЗАБЕЛЕЖУВАТЕ ЛИ ОВИЕ ЗНАЦИ ВО ВАШИОТ КРЕВЕТ? Еве како мажот води љубов кога е заљубен

Ако сте на почетокот на врската и добивате мешани сигнали од вашиот партнер, можете да прочитате кои се неговите намери од однесувањето помеѓу чаршафите.

Многу мали нешта во креветот откриваат како навистина се чувствува мажот и дали планира вашата врска да трае, а ова се само некои од нив.

Ја гледа партнерката во очи

Водењето љубов, за разлика од сексот што не е придружен со емоции, е придружено со поглед кој не лута премногу – емоциите патуваат без зборови, преку погледот.

Бакнува често и по целото тело

Ваквите бакнежи се разликуваат од вообичаените не само по тоа што траат долго, но очигледно е и колку во нив се ужива. Тие се придружени со галење, размена на емоции, покажуваат копнеж и обично не остануваат само на усните.

Се труди еднакво да уживате – или дури и вие да уживате повеќе

За вљубениот човек е многу важно неговата мила да биде исто така задоволна и за него е важно врската да е многу повеќе од само секс. Затоа тој ќе се обиде да издржи подолго и да заврши со вашата кулминација наместо да стигне до својата и да го сврти грбот.

Тој се обидува да создаде романтична атмосфера

Вљубените мажи не се имуни на ненадеен брз секс, но ако ова е правило и вашиот партнер никогаш не се обидува премногу да ве изненади, да ви приреди за паметење во форма на запалени свеќи, појадок во кревет итн., размислете за тоа каква врска тој всушност очекува и се обидува да изгради. Ако сака да остави подобар впечаток и планира да остане во вашиот живот подолго, тој исто така ќе внимава на музиката што се слуша во позадина и ќе се обидува да направи сè што е можно понежно.

Коронавирус