петок, 29. септември 2023. Вести денес: 91
home Љубов и секс

ФОТО: Менде ја запроси Елена на 2.601 м. надморска височина

ФОТО: Менде ја запроси Елена на 2.601 м. надморска височина

И оваа година ја продолжија традиција, на 1 јануари да го искачат врвот Пелистер.

Тргнаа утрово во 02.30 часот а во дружината на Влатко Крбалески од Планинарскиот спортски клуб Пелистер беа и Менде Давитковки, Елена Василевска и Благојче Јовановски.

-Крбалески утрово ни го пренесе среќниот момент од врвот на Пелистер, дека Менде Давитковски со прстен ја побара за сопруга неговата девојка Елена Василевска, пренесе ТВ Тера.

Им честитаме, и им посакуваме среќен заеднички живот.