четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 0
home Љубов и секс

Еве зошто високите момци се одлични во кревет!

Еве зошто високите момци се одлични во кревет!

Универзитетот во Охајо спроведе студија која докажа зошто високите момци се одлични. Овие се главните причини зошто треба да им дадете шанса.

Високите момци не ги забораваат имињата така лесно

Дури и кога станува збор за едноноќна дружба.

Високите момци се посреќни

Се открило дека високите луѓе, иако имаат поголеми шанси да заболат од карцином, генерално се посреќни од другите. Затоа, високите момци почесто се во добро расположение и лесно ќе ве насмеат. Всушност, ако вашето момче е и високо и духовито, сте го погодиле џекпотот!

Нема да доживеат срцев удар за време на сексот

Вистината е, тоа не се случува само во филмовите. Но, ако вашиот дечко е висок, имате среќа затоа што пониските мажи имаат дури 32% поголема шанса да доживеат срцев удар.

На крајот, високото момче сигурно ќе чуе што сакате тој да направи во кревет

За разлика од ниските мажи, кои се со поголема веројатност да оглуват, и обично го губат чувството за слух порано.

Сè на сè, убаво е да го гледате светот од височина!