вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 36
home Љубов и секс

Еве кои се највозбудливите звуци за време на сексот

Еве кои се највозбудливите звуци за време на сексот

Луѓето се различни и логично имаат индивидуални преференции во спалната соба. Сепак, сексуалните задоволства честопати се идентични. Излегува дека звуците често се меѓу највозбудливите елементи на сексуалната предигра и вистинскиот дел.

Еве што утврдува студија на онлајн агенцијата Saucy Dates во кое учество зеле околу 5024 корисници на сајтот кои одговориле на прашањето што сакаат да слушаат за време на секс.

 

Воздишки

Целосно очекувано, 90% од учесниците признаваат дека се возбудуваат од воздишките на партнерот што е сигнал дека му испорачуваат задоволство. 77,6% од дамите дури признаваат дека уживаат на воздишките на мажот со кого се.

 

Валкани приказни

Употребата на повеќе вулгарни зборови е како афродизијак за 76,8% од мажите и 73,5% од жените. Проблемот е што понекогаш ги поминува дозволените граници и се користат зборови што може да го убијат либидото на партнерот.

 

Тешко дишење

Тешкото дишење, што укажува на возбуда и задоволство, предизвикува 60,1% од мажите и околу 45,9% од жените, според студијата.

 

И повеќе

Звуците кои остро ја зголемуваат сексуалната желба кај двата пола се викање, плескање, допирање на испотени тела еден во друг. Интересно, тишината е возбудлива само за жените!

 

Она што не им се допаѓа

Најголемиот страстоубиец во кревет е споменувањето на туѓо име за време на секс, категорични се и двата пола.

Коронавирус