среда, 19. февруари 2020. Вести денес: 129
home Љубов и секс

Еротски соништа – што значат тие?

Еротски соништа – што значат тие?

Еротските соништа говорат многу за вас, но и за вашата врска.

Кога станува збор за соништата, знаеме дека нив не можеме да ги контролираме или избираме. Тие во себе носат скриена порака, а кога се во прашање еротските соништа, има неколку работи кои треба да ги знаете.

Доколку преку ден размислувате за секс, тоа ќе ви се проектира во соништата. Преку нив имаме увид во нашата фантазија, но и во врската во која сме.

Доколку сонувате некој кој сте го сретнале во текот на денот, тоа значи дека сте оствариле интимна врска преку поглед.

Не грижете се доколку сонувате друг маж освен вашиот партнер, пишува Daily Star. Доколку тоа се случува често, запрашајте се што ви недостасува во сексуалниот живот.

Се чувствувате загрижено доколку го сонувате вашиот колега или претпоставен? Овие еротски соништа значат дека имате потреба од поддршка за некој проект на работа.

Еротските соништа со некој кој го мразите, не треба да ве изненадат. Ги проектирате силните емоции во сонот. Потрудете се да се ослободите од непотребните емоции како што се омраза или нетрпение.