четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 1
home Љубов и секс

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Сексот е уживање, но може да биде и стресен бидејќи зависи од тоа каде и со кого го практикувате. Доколку мислевте дека е сеедно дали ќе водите љубов дома или на јавно место, време е да откриете како ќе се промени вашето расположение во текот на сексуалниот однос.

Дома

Кога имате секс во вашиот дом живеете сами или со родителите. Доколку живеете со родителите можеби ќе се нервирате дали ќе ви влезат во соба, но исто така и ќе имате повеќе адреналин. Ќе бидете многу повозбудени кога треба да бидете тивки и брзи. Меѓутоа доколку вашите родители се во соседната соба ќе чувствувате дополнителен притисок, па нема да уживате како што треба.

Доколку живеете сами – немате никаков проблем и задоволството е загарантирано.

На јавно место

Факт е дека сексот на јавно место е вистинска авантура. Можеби сте во хотел, во парк, на плажа или во автомобил. Доколку имате авантуристички дух, водите љубов во автомобил без да се грижите дали некој ќе ве види.

Местото на коешто имате секс има голема улога и секое место е микс од возбуда, но и малку стрес.

Коронавирус