петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 201
home Љубов и секс

Деветте типови на најлоши мажи кои ќе ги сретнете на страници за запознавање

Деветте типови на најлоши мажи кои ќе ги сретнете на страници за запознавање

Пребарувањето партнер преку интернет последниве години престана да биде табу тема, главно заради големиот пораст на бројот на страниците. Ако и вие, решивте пронајдете момче на интернет затоа што се чувствувате осамени во изолација, треба да бидете свесни дека има многу лоши страни на овој вид запознавање. Луѓето честопати не се такви како на интернет и за да избегнете скршено срце (и многу други опасности), откријте како да препознаете дека некој што го запознавте на Иинтернет не вреди за вашето време и напор. Порталот Танго ве предупредува за овие девет типови момци за да избегнете ако барате момче на интернет.

1. Користољублив

Ако момчето што го запознавте на Интернет ве прашува за услуга или пари, најдобро е веднаш да престанете да комуницирате со него. Присуството на апликациите и страниците е огромно со измамници кои се обидуваат да ги експлоатираат осамени жени во потрага по внимание и љубов.

2. Дечкото што прогласува љубов прерано

Привлечноста е можна на прв поглед, но љубовта по само еден поглед на профилната фотографија не е. Ако еден дечко што го запознавте на Интернет по кратка преписка, вели дека тој е лудо заљубен во вас или дека ве сака, земете го ова како знак дека нешто не е во ред со него затоа што сеуште е потребно малку време за љубов.

3. Дечкото што притиска

Ако тој се нервира секој пат кога не му одговорите веднаш или сакате да се сретне со вас во живо 15 минути откако ќе започнете да разговарате, тоа не е добар знак. Таквиот човек обично не сака ништо сериозно и само се грижи за сексот, а може да биде и за личност која има опасни намери. Во секој случај, ако мажот што го запознавте на интернет ви врши притисок, најдобро е веднаш да престанете да разговарате со него.

4. Дечко што не сака ништо сериозно ако на својот профил потенцирал дека не бара сериозна врска, а вие сте, тогаш не присилувајте нешто со него што тој јасно не сака. Одговарањето со некој таков само ќе биде губење време.

5. Плејбој

Момче кое има еден куп фотографии на својот дејтинг профил на кои позира со различни жени, очигледно е плејбој, и тешко е да се врзе. Можеби тој ќе ве измами дека е заљубен и дека ќе се промени, но ова е веројатно само една од неговите тактики за освојување жени.

6. Мистериозен

Еден човек кој нема никакви негови фотографии на страницата за запознавање, или оној што има матна и на неа носи капа и очила за сонце, веројатно крие нешто. Исто така, тоа може да биде знак дека тој е во врска или дури е оженет и само бара шанса да измами, но и нешто сосем различно и потенцијално опасно.

7. Дечкото што испраќа голи слики

Дали треба воопшто да го објасниме ова? И се разбира дека се случија и предвремените сексуални пораки. Таквиот човек едноставно не е материјал за врска.

8. Зависник од забави

Ако тој позира во клуб или со алкохол во раката на секоја фотографија што ја има на својата страница за запознавање, тој веројатно не е доволно зрел за врска и бара само површна авантура. Ако тоа не е она што го сакате, тогаш не трошете време на тоа.

9. Дечко што постојано наога изговори

Дали некое време разговарате и дали сакате да го запознаете малку подобро преку видео повик, но дали тој упорно наоѓа секакви изговори за да избегне „во живо“ состанок? Ова во никој случај не е добар знак и тој веројатно ве излажал за себе или имал девојка.

извор: попара.мк

Локални избори 2021