сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 49
home Љубов и секс

Дали знаевте: Омилената боја може да открие какви сте во кревет

Дали знаевте: Омилената боја може да открие какви сте во кревет

Еве мал тест:

Кафеав

Луѓето чија омилена боја е кафеавата за нивните партнери се вистинско „богатство“. Нивните чувства се длабоки, топли се и многу емотивни и чувствителни на туѓите потреби. Бидејќи се многу сензуални, за нив е секогаш добро време за секс – скоро секогаш се подготвени. Никогаш не можете да им кажете „Те сакам“ доволно пати. Романтичните сцени како прегратка пред огништето или прошетка на дожд за љубителите на кафеавата боја се емотивна „храна“. Единствено што им смета во сексот е тоа што имаат доволно време и приватност да ги препуштат своите страсти. Сепак, треба да бидете претпазливи со она што им зборувате, бидејќи тие се способни да ја прекинат врската ако не им се обратите со почит.

Црвена

Луѓето кои ја сакаат црвената боја се генерално многу страствени во кревет. Тие се возбудуваат многу лесно и сакаат да уживаат во сексот на сите можни начини. Ова вклучува многу експериментирање, како и недостаток на табуа. Ако „се запалат“, потребни се часови за да се „оладат“. Доколку се најдат двајца љубители на црвено во врска, тогаш следи огномет, што би ги засрамило дури и најголемите обожаватели на еротиката. Овој тип често иницира секс и тие обично се доминантна страна во врската.

Жолта

Ако вие или вашиот партнер сте љубители на жолтата боја, тоа значи дека вашето либидо е многу сложено и обично се прилагодува на ситуацијата и моменталните чувства. Иако се страствени, тие најчесто се во улога на оние кои го задоволуваат својот партнер и повеќе делуваат како пасивна страна. Тие имаат голем сексуален потенцијал, но ретко се ослободуваат доволно за да го покажат на другата страна.

Црна

Оние кои ќе се решат за оваа боја обично ја избираат по инерција, т.е. тие немаат волја да размислуваат премногу за поставеното прашање. Покрај тоа, расположението е променливо и најдобро функционира под притисок. Бидејќи црната боја не е поврзана со либидото, обидете се да пронајдете друга омилена боја за да откриете каков е вашиот секс.

Сина

Љубителите на сината боја се одлични сексуални партнери. Тие обрнуваат внимание на желбите и потребите на другата страна и сметаат дека водењето љубов е уметност. Тие се суптилни и не се вулгарни. Жените кои ја сакаат сината боја целосно и без двоумење се занимаваат со задоволството од сексот, а како мажите се големи љубители на предиграта без кои не можат да замислат добар секс. И во брак тие се добри партнери затоа што се лојални и верни.

Коронавирус