сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 42
home Љубов и секс

Бидете непослушни, дозволено е: 5 непристојни секс трикови

Бидете непослушни, дозволено е: 5 непристојни секс трикови

Ако во последно време сексот со партнерот ви е малку… “благ“ – понудете му некои слатки трикови.

И да, не се осудувајте овие трикови да ги пробувате ако партнерот го гледате само “површно“ – после овие совети ќе посака да остане со вас засекогаш!

Не толку брзо…

За оргазмот да биде поинтензивен, обидете се вака: кога ќе почувствувате дека е многу блиску до ‘целта’, подесете ги вашиот палец и среден прст така што ќе го скокотнете самиот врв на неговиот скротум. Масирајте со кружни движења 15-20 секунди и уживајте во резултатот.

Сакај ме колку можеш…

Остварете една од своите најценети фантазии – затворете ги очите и галете се додека тој ве гледа. Повеќето мажи ова многу ги возбудува.

Слатко измачување…

Почнете со бакнежи на усните, а потоа полека спуштете се на вратот, градите и стомакот. Кога ќе дојдете до пенисот, и тој очекува бакнеж, вратете се назад. Повторете го тоа неколупати, сè додека не почне да ве моли за…

Те гледам…

Следниот пат кога ќе одлучите да му пружите на партнерот неверојатно орално задоволство, потрудете се да бидете во близина на огледало – ова долго ќе ви остане во сеќавање.

Валкан танц

Добра стара музика или некој вид класика секогаш се совршен избор. Со пригушено светло и чаша убаво вино изиграјте му некој танц на вашиот партнер. Не му дозволувајте да ве допре додека не ја завршите музичката точка.

 

Коронавирус