среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Љубов и секс

Ако ги правите овие работи за време на сексот, заборавете на оргазам!

Ако ги правите овие работи за време на сексот, заборавете на оргазам!

Се грижите како изгледате за време на сексот? Ова се знаци кои укажуваат на тоа дека љубовниот занес нема да ви донесе задоволство.

Имитирате сцени од филм

Ви се чини супер идејата која сте ја виделе во последната епизода на омилената серија или во филм, но во реалноста ве фаќаат грчеви.

Ја бирате онаа поза во која изгледате послабо 

Ако главната преокупација ви е тоа колку сте тенки во некоја поза, шансите дека таа ќе се покаже како делотворна се минимални. Освен тоа, ако вашиот партнер не мисли дека сте секси во секоја поза, веројатно вашиот избор е погрешен.

Сте испробале друга поза и веднаш сте доживеале оргазам

Ако ја имате таа една поза во која сте постојано и мислите дека ќе резултира со експлозивно задоволство, но никогаш не се случува тоа, можеби е време за промена. Особено ако веќе еднаш сте се одлучиле за промена, а резултатот стигнал веднаш.

Мислите на фризурата 

Ако косата и шминката ви се преокупација, тогаш вие не можете да се сконцентрирате на дивиот секс. Никој кој ќе доживее такво нешто нема беспрекорни кадрици.

Секогаш одбира тој

Кога вашиот партнер постојано ја одбира позата, тогаш сигурно задоволството нема да биде максимално. Никој не може да го познава вашето тело добро како вас.