петок, 4. декември 2020. Вести денес: 99
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ денес со блокада во Скопје и со протест во 20 градови, оставка на Заев веднаш!

home Љубов и секс

5-те работи кои мажот никогаш нема да ви ги каже, колку и да ве сака

5-те работи кои мажот никогаш нема да ви ги каже, колку и да ве сака

Љубовта не може да ги натера мажите да зборуваат. Тие секогаш ќе имаат свои мали тајни, па дури и да се оженат со жената од нивните соништа. Еве кои 5 работи никогаш нема да ви ги кажат, па колку и да ве сакаат.

  1. Поранешни девојки

Не очекувајте да ги дознаете бројот на поранешни партнерки, ниту пак причината за нивната разделба, а уште помалку какви тие биле во кревет. Секоја жена поставува безброј прашања на оваа тема, но мажите никогаш нема целосно искрено да одговорат.

  1. Вашите навики кои го нервираат

Со сигурност имате навики кои го нервираат и воопшто не ми се допаѓаат, но ова мажите нема да го споделат, бидејќи сепак одлучуваат да не посветуваат големо внимание на вакви безначајни работи.

3. Стравот од брак

Секој маж мечтае за семејство и деца, но тие соништа секогаш се во далечна иднина. Мислата за предлог за брак навистина ги плаши и речиси никогаш не се целосно сигурни.

4. Дали му се допаѓаат вашите родители

Возможно е и да нема никакви проблеми со нив и тие да го сакаат, но секогаш постои можност едноставно да не му се допаѓаат и да му одат на нерви. Но, еден маж никогаш не би зборувал за ова, бидејќи знае дека би настанал скандал.

5. Љубов или навика

Мажите никогаш нема да им признаат на партнерките дали сè уште чувствуваат возбуда во врската, вистинска љубов или едноставно сето прераснало во секојдневна навика.

 

Коронавирус