четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 147
home Љубов и секс

4 работи кои мажите би ги кажале на жената што чудо ја сакаат:Овие зборови кажуваат многу повеќе од „те сакам“

4 работи кои мажите би ги кажале на жената што чудо ја сакаат:Овие зборови кажуваат многу повеќе од „те сакам“

Кога мажот ќе го отвори срцето – еве 4 работи што ќе и ги каже на жената што искрено ја сака!

Заблуда е дека мажите не покажуваат емоции и знаци на љубов. Кога искрено ве сакаат, вистинските мажи ќе знаат да го отворат срцето и да покажат колку им значите.

Еве 4 работи што мажот ги прави кога ќе се заљуби:

1. Сакам да те сослушам

Тој секогаш е заинтересиран за она што имате да кажете и е подготвен да ве слуша во секоја ситуација. Ова е комуникација во која се користи јазикот на љубовта. Кога имате напорен ден на работа или сте во дилема, тој е тука да ве ислуша и да ви помогне да донесете добра одлука.

2. Горд сум на тебе

Кога ве сака, мажот сигурно ќе ви каже дека е горд на вас. Тој ќе се однесува кон вашите достигнувања како да се негови. Навистина, според неговото разбирање, вие сега сте единствена целина со него. Нема конкуренција во такви блиски односи, има само заеднички победи.

3. Ќе им помогнам на луѓето што ги сакаш

Подготвен е да им помогне на членовите на вашето семејство и пријатели. Тој разбира дека решавањето на проблемите на вашите најблиски ќе ве направи посреќни. Заради вашата среќа и мир на умот, тој е подготвен да го посвети своето време и напор на вашите драги луѓе.

4. Ја сакам во иднината заедно да…

Вљубен човек дефинитивно ќе направи планови за заедничка иднина. И тоа е токму показателот дека тој конечно се сретнал со некој со кого секогаш сака да биде близок.

Дали пронајдовте карактеристики на вашиот партнер во овие изјави?

Коронавирус