понеделник, 20. март 2023. Вести денес: 116
home Љубов и секс

4 причини поради кои мажите исчезнуваат после првиот состанок

4 причини поради кои мажите исчезнуваат после првиот состанок

Иако не е така лесно, жената не треба да сфаќа премногу лично дека мажот никогаш повеќе не се јавил по првиот состанок. Неговото нејавување само покажува дека тој не е за неа, и дека е подобро веднаш да си замине отколку да исчезне по месеци или години врска.

Сигурно е дека секој има свој партнер, односно сродна душа, но додека не дојде таква личност, треба да знаете дека тоа што исчезна едноставно не зависи од вас.

Многу студии покажаа дека најчестите причини зошто повеќе не се јавува се следните:

1. Не го интересира ништо друго освен авантура

Дури и ако не сте влегле во интимна врска со него на првиот состанок, тоа што тој повторно не се јавил може да значи дека очекувал само едно од вас. Ако меѓу вас се случила и страсна ноќ, а тој исчезнал, можно е да изгубил интерес за вас како предизвик. Го доби тоа што го сакаше и продолжува понатаму.

Запомнете, ова не се случува затоа што сте направиле лошо, сте налетале само на површен маж.

2. Мислел дека е заљубен

Ним им изгледа површно дека се заљубени, дека му се допаѓате, дека се е совршено, иако не поминало долго откако се запознале.

Кога ќе го удри шамарот на реалноста, а тој ќе сфати дека сето тоа му било илузија во главата, можеби е подобро што го нема. На многу мажи им се случува страста и страста да ја помешаат со занесот. Како и да е, можеби е подобро да го нема бидејќи нема да ви даде лажна надеж.

3. Нема привлечност меѓу вас

Понекогаш мажот и жената можат да бидат многу привлечни еден за друг, можат да разговараат за сè, имаат слични интереси, хоби, смисла за хумор…

Меѓутоа, доколку на првиот состанок не летаат искрите, постојат сите шанси така да биде и во иднина. Веројатно веднаш го сфатил тоа и се повлекол, за да не си го троши времето или вашето време.

4. Се плаши од својата сериозност

Мажите често се исплашени кога ќе сфатат со каква жена си имаат работа. Ако на првиот состанок му покажавте да не се шегува со вас, јасно е дека повторно нема да се јави.

Поединци се плашат од силни жени, но и од посериозни врски, па ако сакал само авантура, логично е зошто побегнал.

loading...