сабота, 6. август 2022. Вести денес: 0
home Љубов и секс

3 сексуални фантазии кои жените ги имаат, но никогаш не би признале

3 сексуални фантазии кои жените ги имаат, но никогаш не би признале

Иако се однесуваат со манири на вистински дами, голем број жени всушност имаат бујна сексуална фантазија и би сакале да експериментираат во спалната соба.

Генерално, жените дозираат со информации кога зборуваат за својот сексуален живот, а ретко кога се подготвени да ги откријат фетишите дури и пред најдобрата другарка.

Сепак, постојат одредени еротски фантазии кои многу жени би сакале да ги испробаат.

Секс пред огледало

Има голем број жени кои ги интересира како изгледаат во моментот кога достигнуваат оргазам. Сексот пред огледало е една од најчестите фантазии и кај мажите и кај жените.

Доминантност

Еден од најголемите митови во врска со сексот е дека жените сакаат да бидат пасивни и само да лежат. Тоа не е точно, бидејќи постојат и голем број жени кои сакаат да ја имаат контролата врз ситуацијата и да доминираат со својот партнер.

Секс со врзани очи

Оваа фантазија не е резервирана само за „50 нијанси сиво“. Многу жени ги возбудува неизвесноста кога не гледаат врз кој дел од телото ќе заврши следниот бакнеж и колкав интензитет ќе предизвика тоа.

извор: crnobelo.com

Коронавирус