вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 26
home Љубов и секс

10 знаци дека сте со маж кој има хроничен страв од врзување

10 знаци дека сте со маж кој има хроничен страв од врзување

Не е тајна дека некои мажи се плашат од врски и долги врски. За да спречите ваков човек да ви дојде во животот, обрнете внимание на овие десет работи:

Има долга историја на кратки врски

Тој список на интензивни и кратки врски е долг, а одговорот на прашањето „зошто?“ е секогаш спремен. Сигурно сте слушнале некои од следниве одговори: Не ја најдов вистинската, заради работа, не бев подготвен да се смирам…

Тој е упорен сè додека не ве освои

Ова момче нема да се смири се додека не ве освои. Можеби не ве интересира толку, но неговата упорност ќе ве натера да застанете и да размислите. Ова може да биде еден од првите знаци дека имате работа со „играч“, но не мора да значи ниту тоа. Внимавајте.

Брзо му е здодевно од сè

Откако конечно ќе ве освои, го стекне вашето целосно внимание и апсолутна посветеност, веќе не сте интересни за него. Одеднаш го чувствувате како се повлекува и оддалечува без очигледна причина. Постои една причина за ова – на ова момче брзо му досадува во животот, вклучително и љубовните врски и дефинитивно не е подготвено за дневните подеми и падови што ги носи врската.

Тој е непостојан

Еден ден ве обожава, другите не одговара на телефон, не одговара на пораки и ако одговори е прилично ладен? Сето ова е придружено со големо извинување за обврските дома или на работа.

Не ги цени вашето време и желби

Тој е тој што сака да одлучи и да го испланира вашето време заедно, а вие најмногу се прилагодувате.

Тие сакаат врски на долги релации

Интимноста е за овие видови закана и тие обично се гледаат со луѓе кои живеат во такви околности во кои е невозможно да се врзат, како на пр. со оние кои живеат далеку.

Избегнува да зборува за вашата врска

Кога сакате да зборувате за вашата врска, тие ќе се обидат да излезат од тој разговор, свртувајќи се на шега дека сè уште не ви е потребна.

Наоѓа изговори

Кога ќе се соочите со недостаток на посветеност и директно ќе ги прашате зошто се плашат од врска, обично ќе ви кажат дека се виновни нивните женски половини. Премногу бараа, плачеа, љубомореа … Да, има такви жени, но сигурно не се сите такви.

Ја мерка секоја жена

Жената исто така сака да гледа убава и згодна жена, но ако имате маж покрај вас кој не може а да не ја погледне скоро секоја жена, имате проблеми. Неговиот поглед е насочен кон сите жени околу него и тој нема да се двоуми да ги погледне без разлика што сте до него.

Ве прави да се чувствувате виновни

Кога нема да го задоволите невозможното, тие ќе почнат да ги вадат вашите недостатоци и да ви влеваат чувство на вина. Само запомнете дека тоа не се прави во нормални врски и дека навистина не сте виновни за ништо. Не се прашувајте премногу или да се обвинувате, оставете го да продолжи понатаму за да можете да го сторите истото.

Коронавирус