петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Љубов и секс

10 карактеристики кои откриваат висококвалитетен партнер

10 карактеристики кои откриваат висококвалитетен партнер

Секое мало девојче фантазира за принц од бајка кој ќе дојде на бел коњ и ќе ја однесе во замок каде ќе живеат среќно засекогаш. Но, кога ќе пораснете, сфаќате дека бајките не се реалност и можеби сепак треба да ги намалите очекувањата.

Сепак, додека коњот и замокот не се она што го прават мажот од соништата, принцот од бајките постои и ги има овие 10 карактеристики:

Секогаш се забавувате во негово друштво
Дури и кога ви е фатално здодевно, на пример, додека чекате ред во банка, дали наоѓа начин да ја подигне атмосферата? Ако со него никогаш не ви е здодевно, чувајте го добро.

Тој ги прифати вашите чудни навики
Ако тој не се обидува да ве промени, ве прифаќа какви што сте, а вашите чудни навики му се дури и симпатични, не се сомневајте дека тој навистина ве сака, и не можете ни да посакате за подобар човек.

Не престанува да се труди околу вас
Нему не му треба посебна пригода за романтичен гест, и после неколку месеци / години, дали се однесува со вас внимателно како што правеше на почетокот на врската? Исто така, се обидува ли да ги разбере и објасни сите ваши расположенија? Честитки, ја најдовте вистинската принцова бајка.

Тој знае кога треба да ве турка
Ако тој е тука за вас во сите добри и лоши времиња и ви помага да „станете кога ќе паднете“, но и секогаш ве потсетува на вашите доблести, тоа значи дека тој многу се грижи за вас и вашата благосостојба и дека покрај тоа што е човек од соништа, исто така е и добра личност.

Неговите пријатели станаа и твое друштво
Ако ве запозна со луѓето за кои се грижи, како што се семејството и блиските пријатели, а вие сега сте присутни на секој или на повеќето нивни собири, тоа значи дека тој сака целосно да ве вклучи во неговиот живот и дека не се сомнева во вашата врска. Исто така, фактот дека неговите пријатели ве прифатија во нивното друштво, открива дека сте и негова девојка од соништата.

Секое мало девојче фантазира за принц од бајка кој ќе дојде на бел коњ и ќе ја однесе во замок каде ќе живеат среќно засекогаш. Но, кога ќе пораснете, сфаќате дека бајките не се реалност и можеби сепак треба да ги намалите очекувањата.

Тој е заинтересиран за луѓето за кои се грижите
Ако тој се сеќава на деталите за вашите пријатели за кои сте разговарале или кои ги запознал и повремено се сеќава да ве праша за нив, значи дека тој прво ве слуша додека зборувате, што е исто така ценет квалитет кај луѓето, но и е заинтересиран за сè што има врска со вас и тоа дефинитивно го прави човек од соништата.

Ви дава онолку слободен простор колку што ви треба
Во здравите врски, на луѓето им треба простор за активности што не мора да се прават во двојка, како што се дружење со пријателите, семејството, хобирањето, учењето … Маж кој го разбира ова и не се противи на вас да излезете со пријателките или двапати неделно да одите на пилатес, јасно разбира што значи да се биде во врска и заслужува подеднакво разбирање од ваша страна.

Тој е секогаш среќен што ве гледа
Ако добива искрена насмевка на лицето секој пат кога ќе ве види тоа не е нешто што треба да го земете здраво за готово, туку како знак дека сте пронашле дечко што никогаш не сакате да го изгубите.

Секогаш се сеќава на вас
Никогаш нема да оди во продавница без да ве праша дали ви треба нешто, и од секое патување ви носи нешто? Ова значи дека тој не е себичен и дека веројатно сте му на прво место.

Покрај него се чувствувате совршено
Ако се чувствувате најубаво, најсреќно и најзадоволно од себе во негово друштво, тој веројатно ги исполнува сите критериуми што веќе го прават целосен човек од соништата.

Коронавирус