сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Храна и пијалаци

Знаете дека е здрава, но овие својства на зелката ќе ве изненадат

Знаете дека е здрава, но овие својства на зелката ќе ве изненадат

Зелката има безброј полезни својства за здравјето на организмот.

Поставувањето на лист од зелка на челото може да ја смири болката во главата.

Зелката е исто така полезна и за градите бидејќи го намалува ризикот од рак на градата.

Минималната доза за да се постигне лековитиот ефект од зелката е таа да се консумира најмалку два пати седмично.

Парламентарни избори 2020