вторник, 2. март 2021. Вести денес: 0
home Храна и пијалаци

Згответе и замрзнете: Рецепти за зафатени луѓе

Згответе и замрзнете: Рецепти за зафатени луѓе

Ако постојано сте во движење и во брзање и немате време да готвите оброци секој ден, одвојте еден ден во неделата за да подготвите неколку јадења што може да ги замрзнете и потоа да ги искористите во деновите кога одвај имате време да јадете.

На овој начин ќе имате вкусни, здрави и домашно зготвени оброци наместо да јадете брза и нездрава храна или да трошите многу пари за јадење во ресторани.

Коронавирус