четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 0
home Храна и пијалаци

Здрав чај од кој ќе слабеете

Здрав чај од кој ќе слабеете

Потребни се само неколку дена консумирање на овој здрав чај за да ја забележите разликата.

Тој е толку моќен поради моќната комбинација на зелен чај, ловоров лист и цимет. Сите три состојки се здрави и одлично ги согоруваат мастите и го забрзуваат метаболизмот.

Потребни состојки:
– зелен чај
– 3 ловорови лисја
– малку цимет

Начин на подготовка:
Провријте 800 мл вода, тргнете ја од оган и додајте 2 мали лажички или 1 стапче цимет. Додате и 3 ловорови лисја и една рамна лажица зелен чај. Поклопете и оставете 10 минути да отстои, а потоа процедете.

Овој чај е одличен за забрзување на метаболизмот, а најдобро е да се консумира наутро. Испијте чаша од овој чај наутро на празен желудник.

Втората шолја можете да ја испиете по појадокот, а третата пред спиење.

Со три шолји од овој чај дневно ќе го забрзате својот метаболизам и ќе ослабнете. Резултатите се видливи многу брзо.

Локални избори 2021