вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 107
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Храна и пијалаци

Збогум на зголемениот холестерол, мaснотиите и триглицеридите

Збогум на зголемениот холестерол, мaснотиите и триглицеридите

Природна терапија која лекарите ја предложуваат а резултетите се воодешувачки!

Пожелно е секоја седмица во рок од еден месец да консумирате тиква.

Прво што треба да направите е да излупите 100 грама тиква, ставете ја во блендер, ставете малку вода и промешајте добро околу пет минути. Вака ќе добиете вистинска витаминска бомба.

Откако ќе го направите оваа напивка она што треба да го знаете е дека се консумира на празен желудник, 15-20 минути пред појадок. Освен тоа, овој третман нема контраефекти, бидејќи се состои од природно овошје и вода.

Немојте да користите шеќер или други додатоци. Тиквата содржи активни состојки кои го елиминираат целиот холестерол од артериите, низ урината. Напивката може да ги прочисти артериите и по консумирањето, ќе се почувствувате поосвежено и енергично.