понеделник, 19. август 2019. Вести денес: 8
home Храна и пијалаци

За љубителите на скара и пиво: Овој одличен рецепт мора да го пробате (ВИДЕО)

За љубителите на скара и пиво: Овој одличен рецепт мора да го пробате (ВИДЕО)

Сакате месо на скара, пиво и сланина? Тогаш имаме одличен рецепт за бургери кои сигурно ќе ви се доапднат.

Потребно е мешано мелено месо кое прво го обликувате во топчиња. Потоа земате лименка пиво и ја ставате во средината на топчето и месото го обликувате околу лименката.

Следниот чекор е сланината која ја обвиткувате околу местото. Добро зацврстете ја сместа и извадете ја лименката.

Бургерите пополнете ги со желба: зеленчук, чили… Потоа додадете и сирење по желба (околу две коцки сирење за еден бургер), а на крајот можете и да изрендате сирење врз нив.

Кога ќе завршите, бургерите печете ги на скара.