четврток, 27. февруари 2020. Вести денес: 150
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Храна и пијалаци

Внимавајте: Овие сувомеснати производи содржат најмногу канцерогени адитиви

Внимавајте: Овие сувомеснати производи содржат најмногу канцерогени адитиви

Најголемо количество на канцерогени адитиви E250, љубителите на месните преработки во организмот ќе внесат ако конзумираат салама од пилешки гради, паризер, зимска или чајна салама.

Најмалку адитиви има во мортаделата.

Затоа, внимавајте со сувомеснатите производи, особено во летниот период.