сабота, 10. јуни 2023. Вести денес: 12
home Храна и пијалаци

„Винска среда“ во „Тирио бистро бар“

„Винска среда“ во „Тирио бистро бар“

Почитувани љубители на доброто вино!

„Тирио бистро бар“ Ве поканува на едно поинакво, елегантно и пријатно винско доживување, оваа среда, 14ти март, со почеток во 17 часот.

Оваа „Винска среда“ ќе имате можност да дегустирате вкупно 4 различни сорти на бело и црвено вино од винариите КамникТиквешСтоби и италијанската винарија Фантинел.

Листа на вина:

  1. Fantinel Prosecco Extra Dry
  2. Chateau Kamnik Pinot Grigio Single Vineyard 2017
  3. Tikveš Plavec Special Selection 2016
  4. Stobi Cabernet Sauvignon 2015

Научете нешто повеќе за винската култура, уживајте во добрата капка вино и излезете од „Тирио“ побогати за едно сосема ново искуство.

Цената на дегустацијата е 600 денари по лице со вклучено мезе.

Место: Тирио бистро бар (Булевар Илинден 38, Скопје)
Датум: 14.3.2018
Време: 17:00 – 24:00

Резервирајте на 071 337 494.

Линк до настанот: https://www.facebook.com/events/806168636237015/