четврток, 22. јули 2021. Вести денес: 204
home Храна и пијалаци

ВИДЕO: Како да ги направите најубавите ребра на скара?

ВИДЕO: Како да ги направите најубавите ребра на скара?

Љубителите на месо ќе се сложат дека ребрата се еден од нивните омилени специјалитети, особено кога се направени на скара.

Без разлика дали ќе се одлучите за говедски или свински, научете ги основните правила за подготовка на месото за да станете вистински мајстор за ребра и да ги одушевите сите следниот пат кога ќе ја распалите скарата.

Сосот е магичната состојка, но тоа сигурно веќе го знаевте.

Коронавирус