сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 2
home Храна и пијалаци

ВИДЕО: 11 здрави пијалоци

ВИДЕО: 11 здрави пијалоци

Започнете ја новата година со тоа што на прво место ќе го ставите вашето здравје, а овие здрави предлози од зеленчук и овошје ќе ви помогнат тоа да го постигнете.

Можете да правите различни комбинации од зелени пијалаци со брокула и магданос до црвени сокови од цвекло, јаболко и морков. Лукот е идеална намирница во зимскиот период и треба да биде секојдневен додаток во исхраната, исто како и празот кој штити од настинки.

Коронавирус