петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 124
home Храна и пијалаци

ТУРБО СЛАБЕЕЊЕ, ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ 5 КИЛОГРАМИ ПОМАЛКУ: Напиток од 2 намирници кој прави чудо ако се пие во вистинското време!

ТУРБО СЛАБЕЕЊЕ, ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ 5 КИЛОГРАМИ ПОМАЛКУ: Напиток од 2 намирници кој прави чудо ако се пие во вистинското време!

Ако барате режим што ќе ви помогне „брзо“ да изгубите неколку вишок килограми и да заблескате на плажа, пробајте потполно неочекувана комбинација на состојки кои делуваат како липосукција. Барем така тврдат оние што го пробале овој пијалок и биле убедени во неговата ефикасност.

Ако го пиете во вистинско време и не сте алергични на некоја од состојките, овој пијалок може да ви помогне да изгубите до пет килограми за само две недели. Улогата е во стимулирање на метаболизмот да работи „прекувремено“.

А, храната што прави чуда кога станува збор за топење на маснотиите се кефир и лимон, и тие даваат најдобар ефект ако се земат доцна навечер, бидејќи го активираат метаболизмот навечер и ги отстрануваат токсините од телото.

Како да подготвите пијалак за топење маснотии?

Состојки:

1/4 лимон
1 чаша кефир

Подготовка:

Исецкајте четвртина од лимон со кора во блендер, а потоа измешајте со чаша топол кефир. Пијте го пијалакот навечер.

За да изгубите пет килограми за само две недели, се препорачува да се намали внесувањето храна со скроб и јаглехидрати.