сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 40
home Храна и пијалаци

Трикот за најубава лимонада ни е цело време пред нос: Како не сме се сетиле на ова порано?

Трикот за најубава лимонада ни е цело време пред нос: Како не сме се сетиле на ова порано?

Лимонадата е природен и неверојатен освежителен пијалок кој освен тоа што ќе ни помогне во топлите денови исто така е полн со витамин Ц па поради тоа е добар за нашиот имунитет, а честопати луѓето го користат и за прочистување на организмот како и за слабеење.

Еден корисник на Твитер објавил фантастичен совет што го научил од познат готвач.

Сè што ви треба за лимонада од соништата е калап за мраз!

Имено, прво исцедете 3 лимони (додадете шеќер по желба) и поделете го лимонот во калап за мраз. Ставете го во замрзнувач и секој пат кога сакате да пиете лимонада, истурете чаша вода и додајте две коцки мраз.

Веднаш штом ќе се стопи мразот, ќе добиете ладна и свежа лимонада !

Коронавирус