четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 82
home Храна и пијалаци

Светот полуде по брзиот „ТикТок“ рецепт за совршена паста (ВИДЕО)

Светот полуде по брзиот „ТикТок“ рецепт за совршена паста (ВИДЕО)

Рецептот за тестенини со сос од печено фета сирење и шери домат во моментов е главниот кулинарски хит во светот, а сè започна со вирален кадар од ТикТок.

Тестенините со шери домати и фета сирење на почетокот звучат како одлична комбинација, сепак, и за многумина кои го практикуваа, хит рецептот од ТикТок е новитет. Имено, трикот е дека состојките се печат пред да се претворат во сос, што, судејќи според реакциите, е совршена експлозија на вкус.

Сигурно можете да експериментирате со зачини, а ние ви претставуваме рецепт што ќе сакате да го пробате денес.

Состојки
450 гр тестенини по желба

500 гр шери домати

200 гр сирење фета

2 чешниња лук

1 грст свеж босилек

1 дл маслиново масло

така, бибер

ЕУРО 2020

Македонија