вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 70
home Храна и пијалаци

Брзи и вкусни: Солени топчиња со чајна

Брзи и вкусни: Солени топчиња со чајна

СОСТОЈКИ:

200 гр фета сирење

100 гр кисели краставички

50 гр чајна

50 гр печен сусам

50-100 гр семки за облукување на топчињата (сусам, сончоглед…)

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Сирењето изгмечете го. Додајте ги останатите состојки (краставичките и чајната ситно исечкајте ги.) Соединете ги сите состојки.

Оставете ја смесата да отстои половина час во фрижидер па обликувајте топчиња.

Добар апетит!