среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Храна и пијалаци

Со четири состојки направете си ја оваа “магична“ напивка, ќе ги стопите масните наслаги

Со четири состојки направете си ја оваа “магична“ напивка, ќе ги стопите масните наслаги

Напивка која ги топи масните наслаги, еве како да ја направите:

Состојки:

1 лажичка сув зелен чај, 1 стапче цимет, 4 ловорови листови  и 8 децилитри вода.

Подготовка:

Зовријте ја водата, а потоа тргнете од рингла, па додајте го циметот, ловоровите листови и лажичката зелен чај.

Смесата оставете ја да отстои 15 минути, прецедете го чајот и вашата напивка е подготвена.

Чајот е најдобро да се пие три пати  дневно: наутро на празен желудник, втората шолја веднаш после појадок и третата пред спиење.

Оваа напивка совршено ги согорува масните наслаги на стомакот, бутовите и задникот, ги забрзува метаболитичките процеси во организмот и го подобрува варењето.

Коронавирус