четврток, 12. мај 2022. Вести денес: 0
home Храна и пијалаци

Слободно јадете месо, руска салата и сарми: Ова е одличен лек за полесно варење на храната

Слободно јадете месо, руска салата и сарми: Ова е одличен лек за полесно варење на храната

Новогодишните празници се смрт за желудникот. Руска салата, свинско печено, кифлички, сарми… Но, со овој напиток ќе си го олесните варењето на храната.

Чаша вода е најдобар пријател на организмот на човекот. Но, во неа ако се додадат зачини, таа ќе биде уште поделотворна.

Добро одат заедно лимунов сок и цимет, каранфилче и листови нане, сок од лимета и свежа краставица. Може и сами да направите своја комбинација која ќе ви помогне да ги поминете новогодишните празници.

Коронавирус