петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 155
home Храна и пијалаци

Сите полудеа по овој син леб: Еве како да го направите, има чуден изглед и одличен вкус (ВИДЕО)

Сите полудеа по овој син леб: Еве како да го направите, има чуден изглед и одличен вкус (ВИДЕО)

За овој производ и не ви треба премногу материјал. А толку е уникатен што кога ќе го направите ќе се гордеете како да сте направиле некој врвен рецепт.

Состојки :

3 белки од јајца

3 лажички шеќер

боја за колачи

брашно

ванилин шеќер

Подготовка:

Белките од јајца изматете ги добро во сад користејќи миксер или маталка. Додадете шеќер, пченкарно брашно, ванилин шеќер и бојата за колачи па мешајте се додека се соедини.

Доколку сакате интензивна нијанса, додадете повеќе капки боја за колачи.

Ако повеќе сакате пастелни нијанси доволно ќе бидат четири или пет капки.