сабота, 7. декември 2019. Вести денес: 73
home Храна и пијалаци

Сите ги фрламе семките од лубеница, а тие многу помагаат

Сите ги фрламе семките од лубеница, а тие многу помагаат

Сите ги фрламе семките од лубеница, а тие многу помагаат.

Намалуваат надуеност со влакната кои ги имаат во себе.

Содржат доста калиум и намалуваат отоци.

Ја подмладуваат кожата и делуваат на штетното Ув зрачење.

Го јакнат имунитетот, имаат и магнезиум и цинк.