вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 110
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Храна и пијалаци

Шарени чоколадни јајца: Велигденски десерт кој ќе им се допадне на дечињата (ВИДЕО)

Шарени чоколадни јајца: Велигденски десерт кој ќе им се допадне на дечињата (ВИДЕО)

Направете сами чоколадни јајца со помош на балон.

Подготовката на овој десерт е забавна и едноставна. Потребни ви се чоколада во боја и неколку балони.

Растопете го чоколадото во микробранова или на рингла и ставете во кеси за шлаг или декорирање. Околу балонот кој претходно сте го измиле, направете мрежа од чоколадо.

Ставете во фрижидер на околу еден час добро да стегне и потоа, пробушете го балонот и извадете го од чоколадната мрежа.

Деталите погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Извор: Готви.мк

Коронавирус