сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 55
Во живо

Протест – „Или Заев или Македонија, оставка сега за да не биде предоцна“

home Храна и пијалаци

Седум лесни рецепти инспирирани од италијанската кујна

Седум лесни рецепти инспирирани од италијанската кујна

Ако италијанските специјалитети ви се на врвот на листата омилени јадења, дозволете шармот на италијанската кујна да ја освои вашата.

Овие седум рецепти се инспирирани токму од препознатливите вкусови на Италија, а се лесни за подготовка.

Коронавирус