вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 119
home Храна и пијалаци

Ручек, идеален за зафатени домаќинки

Ручек, идеален за зафатени домаќинки

Толку вкусен ручек, а се прави за миг!

СОСТОЈКИ:

500 гр пилешко филе

1 главица кромид

2 чешниња лук

2 зелени пиперки

2 домати

сол

бибер

магдонос

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Кромидот и лукот продинстајте ги на масло, потоа додајте пилешко. После десетина минути додајте пиперка исечкана на коцки и домати, како и зачини. После 15 минути вашето јадење е готово.

Добар апетит!

Коронавирус