вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 8
home Храна и пијалаци

Рецепт за кралско пилешко во сос кое што ќе стане омилен ручек за целото семејство

Рецепт за кралско пилешко во сос кое што ќе стане омилен ручек за целото семејство

Ова е навистина едно прекрасно јадење кое што се приготвува на лесен начин, а е сочно и вкусно и сигурно не сте го пробале досега.

Подготовката е навистина едноставна и брза, а вкусот неодолив! Ова јадење ќе го обожувате сите.

Состојки:
– 500 грама пилешко филе;
– 5-6 парчиња млад кромид;
– 300-400 грама блитва;
– 600 милилитри млеко;
– 200 грама сирење;
– 2 лажици брашно;
– сол по потреба;
– бибер;
– оригано.

За да ја видите постапката на подготовка, погледнете го видеото:

Коронавирус