недела, 12. јули 2020. Вести денес: 92
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

home Храна и пијалаци

Рецепт на денот: Запечени макарони со болоњезе сос

Рецепт на денот: Запечени макарони со болоњезе сос

Доколку сте љубител на тестенини ви го предложуваме овој одличен рецепт за цел оброк во еден сад. Овој рецепт е за љубителите на месо.

Состојки:

400 гр. макарони

200 гр. мелено месо

Половина главица кромид

Конзерва домати

Оригано

Сол и бибер

100 гр. тврдо сирење

Маслиново масло

Начин на подготовка:

Сварете ги макароните. Во сад загрејте маслиново масло и испржете го месото и сецканиот кромид. Додајте ги доматите и оставете да зоврие. Зачинете со сол, бибер и оригано.

Измешајте ги макароните со сосот во тавче, одозгора нарендајте сирење и ставете да се пече.

извор: kajgana.com

Парламентарни избори 2020