понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 173
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Храна и пијалаци

Рецепт на денот: Лазања чорба

Рецепт на денот: Лазања чорба

Го обожавате вкусот на лазања, но немате многу време за да ја подготвите? Лазања чорбата го има истиот богат вкус, само што се подготвува многу поедноставно и побрзо.

Со овој рецепт на Лора Витале дури и ќе ја направите во едно тенџере, без да употребите други садови. Ем вкусно, ем брзо, ем помалку садови за миење.

Идеален неделен ручек, нели?

извор: kajgana.com

Коронавирус