сабота, 15. август 2020. Вести денес: 87
home Храна и пијалаци

Рецепт на денот: Крофни со сланина и кашкавал

Рецепт на денот: Крофни со сланина и кашкавал

Во најновото видео на Tasty ќе погледнете интересни рецепти за крофни во солена и блага варијанта. Начинот на подготовка е сличен, различна е глазурата.

Крофните со сланина се совршен предлог за појадок, а крофните во блага варијанта можат да бидат идеален десерт.

Коронавирус