петок, 29. јули 2022. Вести денес: 133
home Храна и пијалаци

ПРОТЕИНСКИ ПАЛАЧИНКИ: Спремете ги за кратко време за вас и вашите најмили

ПРОТЕИНСКИ ПАЛАЧИНКИ: Спремете ги за кратко време за вас и вашите најмили

Овој здрав рецепт за палачинки од банани е многу едноставен, бара многу малку состојки, а во исто време воодушевува со својот вкус.

Состојки:

1 банана,
2 јајца,
цимет

Подготовка:

Бананата убаво изгмечете ја со вилушка и додајте две претходно изматени јајца. Зачинете со прстофат цимет и пржете во тава со малку масло како обичните палачинки.

Добиената смеса ќе биде густа, па палачинките ќе бидат погусти и помали, како класичните американски палачинки.

Коронавирус