среда, 8. декември 2021. Вести денес: 40
home Храна и пијалаци

Природна и здрава замена за шеќер- помага за раст и развој

Природна и здрава замена за шеќер- помага за раст и развој

Рогачот е многу вкусен и здрав и треба често да го користиме.

Рогачот е природна и здрава замена за шеќер,а има широка примена. Има бакар, железо, селен, цинк, фосфор и уште безброј минерали во составот, има витамини А, витамини од групата Б и Ц и Е.

Го подобрува варењето на храната, има антиоксиданси кои ни помагаат, помага за раст и развој кај децата.

Ги намалува и стресот и депресијата.

Коронавирус