вторник, 18. јуни 2019. Вести денес: 9
home Храна и пијалаци

Природен пијалок кој ќе ви помогне брзо да ослабете

Природен пијалок кој ќе ви помогне брзо да ослабете

Црниот дроб е еден од најважните органи во нашето тело. Но, доколку другите органи се полни со токсини, тогаш функционирањето на црниот дроб станува тешко. Во таа насока, мошне тешко му е на нашето тело да се ослободи од вишокот килограми.

Доколку сакате да ослабете, а истовремено и да го подобрите вашето севкупно здравје, треба да водите грижа за вашиот црн дроб. Овој природен пијалок ќе ги отстрани токсините од вашето тело, но и ќе ви помогне да ги намалите килограми за само 72 часа.

Потребни состојки:

6 шолји вода

1 шолја целер

1 шолја сецкан магдонос

3 лимони

Начинот на подготовка на овој природен пијалок е многу едноставен. Потребно е само да ги ставите состојките во блендер или соковник. Ви препорачуваме при конзумацијата на овој пијалок да конзумирате многу вода, што ќе помогне во исфрлањето на токсините.

Пијте по 2 чаши од овој магичен пијалок во текот на денот.