понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 23
home Храна и пијалаци

Природен лек за дијабетес- Евтино и лесно го регулира шеќерот во крвта

Природен лек за дијабетес- Евтино и лесно го регулира шеќерот во крвта

Диајбетисот често го нарекуваат „тивок убиец“ бидејќи е тешко да се препознаат симптомите на време, а понекогаш и да се препознаат многумина ги игнорираат.

Ова се симптоми на кои треба да обрзнете внимание:

-Силна жед или сува уста

– честа потреба за мокрење

– силна желба за храна

– необично слабеење иако јадете

– слабост и умор

– чести инфекции

– гребаниците по тело бавно заздравуваат

– замаглен вид

Овој лек помогнал на многумина , а еве што ви е потребно и како да го подготвите:

Состојки:

– една рака кељ

– 5 киви

– 1 банана

– 1 јаболко

Ставете во блендер половина литар вода и сите овие состојки, па промешајте сѐ заедно. Добиениот напиток пијте го наутро по една чаша пред појадоот, а остатокот од напитокот пијте го во текот на денот.

Коронавирус