понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 0
home Храна и пијалаци

Потребни ви се само две состојки: Направете вкусни колачиња по најстариот рецепт

Потребни ви се само две состојки: Направете вкусни колачиња по најстариот рецепт

Направете посни благи топчиња кои се превкусни.

Овој рецепт за колачи е стар преку 6000 години, а има само две состојки.

Во старите записи се споменува дека војниците го јаделе за да им даде сила пред борбите.

Потребни состојки:

300 грама паста од мелен сусам

300 грама мед

Подготовка:

Добро измешајте ги двете состојки и формирајте топчиња, оставете ги да се оладат и спремни се за конзумирање.

Коронавирус