петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Храна и пијалаци

Помфрит во рерна на четири начини

Помфрит во рерна на четири начини

Кој не сака помфрит? Во време кога сме изолирани во нашите домови, искористете го времето за подготвување вкусна домашна зготвена храна.

Со овие четири рецепти на Садиа од блогот Pick Up Limes ќе научите како се прави помфрит во рерна и тоа од обични, слатки компири и тиквички, како и превкусни сосови како додатоци.

Коронавирус