петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Храна и пијалаци

Пилешко во сос од лук и мед

Пилешко во сос од лук и мед

Пилешкото е едно од најчесто користените меса во речиси сите кујни низ светот, а може да го припремите на многу начини – да го варите, печете, готвите на пареа, пржите, похувате…

Во време на самоизолација, добро е да научиме некој рецепт плус, нели? Ви предлагаме пилешко во сос од лук и сенф што ќе ги задоволи вашите гастрономски апетити без да мора да одите во ресторан.

Коронавирус